“Prieš penkerius metus kėliau tą patį klausimą, kuris yra labai nepriimtinas Lietuvos politiniam elitui: kodėl jie maskuoja prezidento galias, teigdami, neva jo pagrindinė ir kone vienintelė misija yra užsienio reikalai. Tačiau jei atsiverčiame 84-ąjį Konstitucijos straipsnį, pamatome, kad tai yra netiesa. Užsienio reikalai yra vienas aštuntadalis tame straipsnyje išvardintų prezidento pareigų. O kitos dalinasi į dvi grupes: teisėsauga, teisingumas, teismai ir vidaus ekonomika, įtaka pagrindinėms institucijoms, kurios lemia kasdienį žmonių gyvenimą per kainas. Konkrečiai – skiria įvairius vadovus, arba Seimo pritarimu, arba atvirkštine tvarka, tai yra Lietuvos banko vadovą, Konkurencijos tarybos vadovą, Kainų ir energetikos kontrolės komisijos vadovą, o ten, kur yra kolektyviniai organai, deleguoja savo atstovus. Mano paminėtos institucijos turi labai didelę reikšmę nustatant monopolines kainas, kurios gyventojams sudaro vienas iš pagrindinių išlaidų. Tai šita dalis visą laiką buvo nutylima, aš prieš penkerius metus ją kėliau, bet tada mane visi kiti kandidatai su politologijos apžvalgininkais sutriuškino ir pasistengė parodyti, kad aš neteisus, kad iš tikrųjų prezidento misija yra sėdėti kaip abrozdėliui, kaip rūpintojėliui, ir važinėti tik į užsienio išvykas dėl užsienio reikalų. Bet dabar pagrindinių partijų kandidatai taip pat pradėjo užuominomis šiek tiek apie tai užsiminti. Pavyzdžiui, Ingrida Šimonytė paskutiniuose debatuose LRT pasakė tokią, mano galva, auksinę ir lūžio vertą frazę apie tai, kuo ji skirtųsi nuo Grybauskaitės – kad ji norėtų užsiimti taip pat ir vidaus ekonomikos klausimais, tai yra žmonių gerove. Aš šitą idėją atvedžiau į politinį gyvenimą, aš priverčiau kitus kandidatus apie tai kalbėti”, – sakė Naglis Puteikis balandžio 23-ąją interneto portalo Delfi.lt surengtuose debatuose, kuriuos diskutavo su prezidento rinkimuose taip pat kandidatuojančiu Seimo nariu Mindaugu Puidoku.

Šių debatų vaizdo įrašą galite pasižiūrėti čia: “Speciali prezidentinių debatų laida. Vienas prieš vieną: Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis”

Delfi.lt publikacija apie debatus: “Puteikis ir Puidokas debatuose kuria savo komandas: vienam labiau patinka Maldeikienė, kitam – Radžvilas”